top of page

     28 marca uczniowie klas 5 -8 naszej szkoły pojechali do Świeradowa Zdroju na trzydniową wycieczkę integracyjną.

Zamiast typowych lekcji w szkole mieli okazję pospacerować po górach czy wziąć udział w warsztatach plastycznych i profilaktycznych. Czas wolny wykorzystywali na zabawy sportowe na świeżym powietrzu, kręgielni czy przy stole tenisowym. 

Ci, którym zostało jeszcze trochę energii, mieli okazję potańczyć  na "dyskotece".

     Wspólne ognisko, spacer po mieście czy pogaduchy w pokojach na długo zostaną w ich pamięci.

     Zapraszamy na stronę szkoły: sp4bogatynia.edupage.org (realizowane projekty i galeria WYJAZD INTEGRACYJNY DO ŚWIERADOWA) oraz stronę na facebooku.

     W sobotę, 30. kwietnia uczniowie SP4 wzięli udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w ramach projektu „Razem”. Mieli okazję do wspólnej zabawy z koleżankami i kolegami z klasy i z dziećmi z innych klas. Zaprezentowali swoje rozliczne talenty w ramach warsztatów teatralno-artystycznych. Pochwalili się przygotowanymi piosenkami, umiejętnością gry na instrumentach, talentem komediowym prezentując skecze, do których samodzielnie stworzyli scenariusze oraz zwiedzali galerię prac koleżanek i kolegów, którzy odważyli się pochwalić talentem plastycznym czy konstruktorskim. Stworzyli wspólnie plakaty, wzięli udział w warsztatach przyrodniczych:  poznali znaczenie owadów zapylających i ptaków dla człowieka w najbliższym otoczeniu. Obserwowali zachowanie stada pszczół murarek, które pod koniec zajęć zostały wypuszczone na teren ogrodu przyszkolnego. Przygotowali teren, na którym wysiali dla nich rośliny miododajne, przygotowali rabaty kwiatowe które będą przyciągać również inne owady, zawiesili budki lęgowe dla ptaków śpiewających i domek dla owadów zapylających..

Mieli też okazję rozładować emocje w czasie zajęć sportowych i zajęć przeprowadzonych przez animatorów.

     To była wyjątkowa sobota.

     11. maja uczniowie klas 1-3 wyruszyli do Świeradowa na jednodniową wycieczkę integracyjną. Bardzo ciekawa okazała się ścieżka edukacyjna w "las Gór Izerskich". Serce nasze podbił spacer w koronach drzew i widok z wieży SKY WALK. Pogoda dodała nam sił i radości w maszerowaniu po niełatwym terenie. Wszyscy zgodnie podsumowali: BYŁO SUUUUPEEEER!!!

     21 maja spotkaliśmy się na drugiej sobocie integracyjnej. Patronem spotkania był Mikołaj Kopernik. Na zajęciach artystycznych przygotowaliśmy kwiaty z bibuły lub pompony z włóczki.  Otrzymane prace wykorzystaliśmy na zbudowanie układu słonecznego. Na zajęciach plastycznych za pomocą farb na bazie jogurtu i arkuszy folii w grupach kilkuosobowych przygotowaliśmy prace plastyczne: Wszechświat Mikołaja Kopernika. W trakcie warsztatów przyrodniczych mieliśmy okazję stać się ogrodnikami. Z ukorzenionych sadzonek, ziemi i doniczek przygotowaliśmy niespodziankę dla swoich Mam. W czasie warsztatów teatralnych przygotowaliśmy i przedstawiliśmy krótką impresję „Być jak Gwiazda (filmowa)” w oparciu o fragment filmu „Piraci z Karaibów”. Na zajęciach z kodowania tworzyliśmy portret Mikołaja Kopernika na bazie instrukcji zawierającej zakodowane piksele. W ramach warsztatów naukowych poznaliśmy elementy akustyki i optyki. Mieliśmy okazję praktycznie wykorzystać własności światła i dźwięku: wspólnie wykonaliśmy krótki utwór muzyczny na niekonwencjonalnych instrumentach, sprawdziliśmy swój środek ciężkości, pobawiliśmy nadfioletem i podczerwienią, rozszczepiliśmy światło...

Dzień pełen wrażeń, pokazał, że potrafimy się wspólnie bawić, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Przekonaliśmy się, że lubimy spędzać ze sobą czas a okres pandemicznej izolacji mamy za sobą.