top of page

   W sobotni poranek 12.03.2022 r., Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni aktywnie rozpoczęła swój udział w Projekcie "Razem". Wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych i bogatych w atrakcje zajęciach. Po wylosowaniu danego koloru dzieci łączyły się w zespoły, w których następnie miały za zadanie przejść przez osiem stacji i wykonać proponowane im aktywności. Były to m. in. zabawy z animatorami, zajęcia plastyczne (Ja, na wiosnę - malowanie twarzy czy tworzenie obrazków ze śladów dłoni) zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne (łamigłówki, wspólne zabawy z ciekawymi pomocami), zajęcia relaksacyjne, odprężające i wzmacniające (joga), przyrodnicze (eko-moda), wzbudzające kreatywność (wykonywanie bransoletek, eksperymenty, doświadczenia). Wszystkie te działania miały na celu przede wszystkim integrację uczniów, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, budowanie dobrych relacji z innymi.

   Była to jedna z dwóch "integracyjnych sobót", podczas których dzieci mogły uczyć się jak pracować w zespole, wspólnie rozwiązywać problemy i właściwie kierować swoimi emocjami. Wspólnie działania dostarczyły uczniom niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.

     30 marca 2022 r. uczniowie klas V-VIII pojechali do Świeradowa Zdroju na wycieczkę trzydniową. Oprócz spacerów po górach i zwiedzania okolicy dzieci brały udział w warsztatach z dekorowania pierniczków i robienia mydełek. Czas wolny spędzali podczas wspólnych zabaw na kręgielni lub przy stole z piłkarzykami. Nawet niesprzyjająca pogoda nie była w stanie zepsuć nikomu humoru i wszyscy wrócili do domu zadowoleni i nasyceni górskim powietrzem.

Druga sobota integracyjna

P - ięknie ten dzień spędziliśmy!

R - ano chętnie wstaliśmy! i...

O - choczo wspólnie taniec wykonaliśmy!

J - erusalemę, która świetnie integruje!

E - nergicznie po niej każdy się czuje!

K - lasy świetnie się spisały!, później

T - rzciniec i Zatonie były do zdobycia!

R - adośnie wszyscy przystąpili do ich celów odkrycia!

A - ch to było duże przedsięwzięcie!

Z - amku ruiny, domy przysłupowe...

E - ntuzjastycznie każdy odnajdywał punkt!

M - nóstwo atrakcji było po drodze,

każdy z ogromnym zaangażowaniem brał udział i zadawał sobie trud. Cel został osiągnięty, misja - wielkim sukcesem zakończona, druga projektowa sobota przeszła do historii już! Razem, wspólnie - w projekcie to miało największe znaczenie, wszyscy bawili się świetnie, wszyscy będą mieli piękne wspomnienie.

     W dniu 16.05.2022 r. uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 5 im Bolesława Chrobrego w Bogatyni uczestniczyli
w wycieczce do Świeradowa Zdrój w ramach Projektu RAZEM.

     Wszystkie dzieci ochoczo wzięły udział we wspólnym wędrowaniu,początkowo grupa wycieczkowiczów wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą na Zajęcznik.

     Kolejnym punktem wycieczki był plac zabaw oraz obiad w Domu Wczasowym dla dzieci. Punktem kulminacyjnym wspólnej wyprawy była wieża Sky Walk,która zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Z jej szczytu mogli podziwiać przepiękne widoki Gór Izerskich,a tym samym poskakać na ekstremalnej trampolinie oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia na szklanej platformie.

     Wycieczka zakończyła się pysznymi lodami u podnóża wieży oraz zakupem pamiątek. Następnie dzieci szczęśliwie wróciły do swoich domów. To był piękny dzień,bogaty w gorące słońce, wspólnie cudownie spędzone chwile oraz niezapomniane przeżycia.